Driekoningengesprekken 2026 & Nieuwjaarsreceptie
Op woensdagavond 28 januari 2026 organiseert het ADVN opnieuw de Driekoningengesprekken met aansluitend een Nieuwjaarsreceptie. U bent van harte uitgenodigd op dit evenement dat plaatsvindt in het Provinciehuis in Antwerpen.
VEV/VOKA: 100 jaar economische armslag voor Vlaanderen
Bijna 100 jaar geleden, op 11 april 1926, werd onder leiding van Lieven Gevaert het Vlaams Economisch Verbond (VEV) gesticht. In de eerste statuten luidde de doelstelling van het VEV "het bevorderen der Vlaamse economische belangen, alsmede het uitbreiden van het gebruik der Nederlandse taal in het zakenleven". Bij dit eeuwfeest blikt het ADVN terug op de rol die VEV/Voka gespeeld heeft in de economische ontwikkeling van Vlaanderen.
We doen dit samen met een panel gemodereerd door journalist Alain Mouton (Trends). Hij gaat in gesprek met Olivier Boehme (historicus en auteur van o.a. Greep naar de markt over de vooroorlogse sociaal-economische agenda van de Vlaamse beweging, lid van het directiecomité van het Fonds Wetenschappelijk Onderzoek Vlaanderen), Ophelia Ongena (historica, doctoreerde aan de UGent op regionaal-economische politiek in het naoorlogs België) en Hans Maertens (voormalig gedelegeerd bestuurder van Voka).
Praktisch:
Woensdag 28 januari 2026 - 19u30 (deuren open om 19u)
Provinciehuis Antwerpen
Kon. Elisabethlei 22, 2018 Antwerpen
Programma:
19u30 - Verwelkoming
19u45 - Panelgesprek
21u15 - Nieuwjaarsreceptie ADVN
Deelnemen?
Schrijf u in via de knop hierboven